Yaşar Cengizoğlu Kimdir?

Yaşar Cengizoğlu

Yaşar Cengizoğlu da manevi tedavi yapan havasçılardan biridir. Kendisi 1958’de Kars Sarıkamış’ta doğmuştur. Daha sonraki günlerini Sivas’ta geçirmiştir.

Asıl mesleği mali müşavirliktir. 22 senedir insanları havas ilmi ile manevî olarak tedavi etmektedir. Çorumlu ünlü havascı Mustafa Hoca’nın talebesidir ve ilmî i hocasından öğrenmiştir. 6 ay boyunca hücre de riyazet orucu tutup, sabah namazına kadar yaptığı ibadetlerle Allah’ın bir lütfu olarak bu ilmi kazandığını düşünmektedir. Çünkü bu ilim Allah’tan çok istenilerek elde edinilen bir ilimdir. Gayb âlemi dediğimiz bilinmeyen varlıkların âlemini çok iyi tanıyan Yaşar Cengizoğlu: “Hoca Mürşit ve himmet bu ilmin öğrenilmesinde çok önemlidir.

Riyazet: Bedeni her türlü hayvansal gıdalardan temizleyerek, sadece tuzsuz zeytin, hurma, arpa ekmeği ve su ile tutulan oruç ile yapılır. Amaç nefsi kontrol altında tutabilmektir. Bu zaman zarfında bütün dünya ilişkilerinden soyutlanılır. Yaşar Hoca bu orucu 6 ay yaparak bu ilim üzerinde yoğunlaşmıştır. Şu an Türkiye’de bu ilmi icra eden 11 kişiden biridir. . Havas ilmi nedir: Kur’an ve sünnet üzeri yapılan manevî bir tedavi şeklidir. Bir ismi de RUKYE ilmidir. Rukyecilik Allah Resulü (S.A.V)’in tedavi şeklidir. Bu tedavi, mânâ âleminin doktorlarından ve mürşitlerinden alınan himmet ile yapılır. Bir adı da gizli ilimlerdir. Allah’ın ilmidir, bu ilme sahip olmak için çok uzun bir eğitim sürecinden geçilir. Bu ilmi öğrenebilmek için bir öğretici bir mürşit esastır. Bir şeyhten yetki ve himmet alınmadan yapılmaz.

Havas ilmi, Rahmani cinleri kullanıp kâfir cinlerle mücadele etmek için Allah tarafından verilen bir ilimdir. Elde edilmesi çok zordur. En az 41 gün tuzsuz zeytin, hurma, su ve ekmekle riyazet orucu tutulması lâzımdır. Bu arada kimseyle konuşulmaz, bütün dünya ile ilişkinin kesilmesi lâzımdır. Fazla yemek şeytanın çok hoşuna gider. Riyazet, halvete girmek şarttır.

Havasçıların görevi, bedene giren, insanlara musallat olan kâfir, süfli cinleri oradan çıkarıp bedeni bu cinlerden temizlemektir. Havasçılar fizik âlemindeki doktorlar gibidirler, onların kendilerine has metotları vardır. Bugün piyasada bulunan medyumların hiç biri havasçıların yaptığı işi yapamaz.

Son dönemler de TV programları ile yoğunlaşıp bu konuyu anlatmaya çalışıyor yurt içi ve yurt dışından gelen bir sürü hastalarla ilgileniyor yakın zaman da kendi TV kanalını açıp daha sık bir şekilde Havas ilmî i üzerine yoğun sohbet programlarını yapmayı da düşünüyor.

Bu sütunlarda şunu bahsederek konuya girmek istiyorum gençlik dönemim de boks ile uğraştım bu kişiye kendine öz güven katar diye düşünüp yapmıştım bir başka husus da yine gençlik dönemim de yıllarca akordeon çaldım artı profesyonel folklor ekibin de de oynadım gençlik dönemim böyle geçti evli 3 kız 2 erkek çocuk sahibiyim.

O kadar çok anlatılacak konular var ki inanın yazsam kitap olur derler ya işte öyle hangi birini anlatayım ki çok var misal ilk sofi olduğum dönemlerde Rahmetlik Seyit Muhammet Raşit Erol Hz lirini hiç görmeme rağmen  onu rüyalarımda görmem ve ilk karşılaştığımız zaman beni götüren Mustafa Kılınç isimli sofi kardeşim bak abi burada bir sürü başı sarıklı olanlar var sen hangisini rüyanda görüyordun diye sorduğun da hepsine tek tek baktım bu değil şu değil diye en sonun da ellerli arkasın da olan bir sarıklıya daha yöneldim dedim işte bu Mustafa diyince Mustafa kardeşim bir bağırdı kaçtı anlam veremedim tabii Seyda Hz. ileride mübarek eli ile başımı okşadı inanın o an yerimden kalkamadım sonra Mustafa’yı aradım buldum menzil de oluyor bu olay neden kaçtın Mustafa dedim dedi ki abi işte zamanın kutbu o gavs o Allah dostu o diyor ağlıyor tabii sonraları anladım bunların ne demek olduğunu buna benzer çok anılarım var çok.

Takip ettiğiniz de genel de ben sohbetlerimde anlatıyorum kardeşlerime çünkü hayat ders almaktan mütevellit bu kâinat ölümlü bir yer eninde sonun da bizlerde gideceğiz gitmeden bazı şeyleri paylaşmak gerek tabii.

Diyorlar ki neden bu ilmî birilerine öğretmiyorsun 6 öğrencim var henüz pişmediler inşallah pişerler o gün gelirse kim ehli olmuşsa ona bırakacağız tabii kolay değil zor bir ilmî ile uğraşıyorsunuz.

 

Genç iken de asla kahve hayatını sevmeyen biriyim çalışmayı seven hizmet etmeyi seven bir yapım var dobrayım asla arkadan konuşmam çok merhamet bazen hüzün getirir derler işte öyle yapım olduğu için de bazen üzüldüğüm anlarda oluyor olsun diyor sabrediyorum çünkü orda ecir var hastalıkları asla kafama takmam sabreder geçerim çünkü hastalığı veren mutlak şifayıda verecek der sabrederim size de tavsiye ederim inanın asla yanılmazsınız.

TV Kariyerim

İlk TV programım flaş TV de başlamıştır çiğden tunç Semiha yankının sunduğu gezen tilki programı ile yıl 2006 o dönemler medyumlara şarlatan vs. gibi sözler sarf ediliyordu benimle de röportaj yapıldı ben de kim ki Allah a şirk koşarak konuşup büyü ve benzeri işlerle ile uğraşıyorsa bunlar kafirdir demem ile dikkatler üzerime çevrildi bundan sonra

 • Kanal D dobra dobra
 • Fox Şenay düdek cenk eren sunumu olan program
 • Shov TV
 • Star TV
 • Atv
 • Flaş TV

Bu kanalarda toplam da 28 defa çıktım hepsinde çok ateşli tartışmalarla geçmiştir.

Daha sonra kendi TV programlarımı yapmaya başladım

 • Tempo TV
 • Kanal t
 • Kaçkar TV
 • Medya TV
 • Rumeli TV
 • 4 Eylül TV

Artı kendi kanalımız olan biat TV de halen devam ediyor programlarımız yeni başka TV kanalı projemiz de var Pandemi den dolayı ertelemek zorun da kaldık.