Psişik Nedir Çeşitleri Nelerdir?

Psişik Nedir?

Tanım olarak net bir ifade ortaya konulmasında en önemli kelime medyum olarak söylenebilir. Bu anlamda Psişik sıradan duyusal algılar yoluyla mevcut olmayan şeyleri hissedebilen, görebilen bir kişidir. Bu algı, psikometri adı verilen kişiye ait bir nesne ve hakkında bilgisi olmadan mevcut olmayan bir kişi hakkında tahminde bulunabilmeyi içermektedir. Bir psişik ayrıca, Altıncı His filmindeki çocuğun yaptığı gibi, başkalarının göremediği şeyleri gören veya algılayamayan bir kahin olabilir. Tanım olarak iyi kavranabilmesi amacıyla bu film izlenebilir. Alternatif olarak, bir psişik gelecekte önsezi adı verilen olayları görebilir veya tahmin edebilmektedir.

Kim istemez ki sadece zihnimizle birlikte isteklerimizi etrafımıza yaymak, insanların ne zaman ne düşündüğünü bilmek, duymak. Bununla birlikte geleceği okumak ve anlamak herkesin istekleridir. Birçok kişi bir yerlerde okuduğu ve TV programlarında izlediği zihinsel yetenekleri gördükçe kendisine hayran kalmaktadır. Bu çerçevede izlediğiniz bilimkurgu filmler bir nevi bu yeteneklerin kanıtı olmaktadır.  Gerçekte var olmasa da manen yaşadıklarımız özelikle TV programları sayesinde ilgimizi kristal, parlayan, içerisinden ışıklar saçan toplara bakan gizemli kadınların var olmasına yol açmıştır. Bu durum birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur ve olmaktadır. Bu sayede fiziksel olarak var olmayan güçlerin görüldüğü üzerinde durulmaktadır. Bazıları ise meditasyonlar ile manen yetenekleri sayesinde geleceği görür ve bilmektedirler. Böylelikle psişik güçler bize gördüklerini yansıtmaktadırlar.

Psişik Güçler
Psişik Güçler

Psişik Güçler ve Bizlere Gösterdikleri

Bir medyumun kasırgalar veya depremler gibi büyük afet ve felaketleri tahmin edebileceği söylenir. Bu duruma inanılmasa da bu şekilde ifadeler sürekli edilmektedir. Bu anlamda medyumlar ön plana çıkmaktadır. Bu kişiler bazı hak ve ayrıcalıklara sahip olduklarını düşünmektedir. Hatta bazıları bu ayrıcalıklardan uzak olarak geleceği okuma yeteneğinden bahsetmektedir. Onlara göre basiret iddiasında bulunan bir kişi, bir medyum olarak çalışabilir, ölüleri akrabalarına bağlayabilir veya onların öbür dünyaya geçmelerine yardımcı olabilir.

 

Çoğu zaman insanlar psişik yeteneği önseziyle veya geleceği tahmin edebilmeyle ilişkilendirmektedir. Stephen King’in romanı The Dead Zone, ana karakterin aldığı bir beyin hasarının neden olduğunu iddia ettiği bu psişik yeteneğin ilginç bir gelişimidir. Birçok filmde ve senaryolarda olduğu gibi bazı medyumlar okumak için kristal toplar gibi araçlar kullanmaktadır.

İlgili Makaleler

 

Psikometri kullanan kişiler, bazen fiziksel kanıtlarla tespit edilemeyen bir suç bilgisine ulaşmak için özellikle yurt dışında polis departmanları tarafından istihdam edilmektedir. Bu durum Türk film ve dizilerindeki senaryolara da girmiştir.

 

Tüm insanlar psişik yeteneğe inanmaz ve bazıları psişik yeteneğin sadece çok iyi bir algı olduğunu belirtirler. Aynı zamanda diğer insanları okuma yeteneği olduğuna inanılmaktadır. Psişik olduğunu iddia eden ancak yeteneklerini kanıtlama yeteneğinden yoksun olan pek çok insan sürekli karşımıza çıkabilir. Özellikle bazı TV programlarında bunu sürekli görebilmekteyiz. Ancak oldukça inandırıcı olmaktadırlar. Hatta bir çok yerde insanlara bilgi vermek için paralarını almak için dolandırıcılık yapmaktadırlar. Ancak psişik yetenek olduğunu iddia eden herkesin sahtekar olduğunu söylemek haksızlık olur. Aslında birçoğu yeteneklerine çok inanmaktadır. Bunula birlikte bir tür psişik yeteneklere sahip olduklarını kanıtlamak için çok sayıda anekdot kanıtları olmaktadır. Bu durum bazı kültürlerde, psişik olmak gibi normların dışında herhangi bir yeteneğe sahip olmak, büyücülük pratiği ile ilgilidir. Büyücülük suçlamaları, Orta Çağ’dan bu yana çok sayıda kadının infazına neden olmuştur.

 

Parapsikologlar, psişik fenomenleri inceleyen kişilerdir ve birçoğu, bazı insanların psişik yetenekler gösterdiğine oldukça ikna olmuştur. Diğer birçok insan, psişik yeteneğin gerçekten var olup olmadığı konusunda kararsızdır. Bazıları, kişinin gerçekten kullandığı sınırlı miktarda beyin gücü göz önüne alındığında, belki de psişik yeteneklere sahip olanların, çoğu insanın sahip olmadığı beyin bölgelerine giden yollara sahip olduğunu iddia etmektedir. Bununla birlikte, psişik yeteneklerin kanıtlanması zordur. Hatta imkansızdır.

Psişik olaylara ve karşılığına tam anlamıyla inanan kişiler bu konuda kendilerini geliştirme amacı gütmektedir. Özellikle bu konuda isim yapmış kişilerden alacakları eğitim ile bu duruma ilk adımı atmaktadırlar. Sonrasında ise bir çok çalışma ve gruba katılımları söz konusu olur. Böylelikle psişik eğitim önem kazanmaktadır.

Psişik Güçlere Yaklaşım Nasıl Olmalı?

Paranormal ile birlikte psişik güçler karşısında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Özellikle uygun bir şekilde şüpheci olmalıdır.  Hatta herhangi bir iddianın gerçekten incelemeye uygun olup olmadığını dikkatli testler yoluyla belirlemeye çalışılmalıdır. Arzu dolu düşünce güçlü bir güçtür ve buna karşı korunmak mantıklıdır. Ancak bildiklerimiz ve bilmediklerimiz konusunda dürüst olmak önemlidir. İlk bakışta, zihin okumak ya da kaşık bükmek, telefonda konuşmaktan daha çılgın ve belki de modern teknolojinin birçok zaferinden biridir.

Zihnin nasıl çalıştığına dair her şeyi bilmediğimizi kabul etmekle, her ne yaparsa yapsın doğa yasalarıyla uyumlu olması gerektiğini hatırlamak arasında büyük bir boşluk bulunmaktadır. Anlamadığımız şeyler vardır. Örneğin soğuk algınlığı tedavisi bize bir çok konunun anlaşılmasında yardımcı olmaktadır. Burada soğuk virüslerin, parçacık fiziği kurallarına uyan belirli atom dizilimlerinden başka bir şey olduğunu düşünmek için hiçbir neden yoktur. Ve bu bilgi, bu virüslerin yapabileceklerinin sınırlarını belirlemektedir. Bir kişinin vücudundan diğerine ışınlanamazlar, kendiliğinden antimaddeye dönüşerek patlamaya neden olamazlar. Fizik yasaları bize virüslerin nasıl çalıştığı hakkında bilmek isteyebileceğimiz her şeyi söylemez, ancak bize bazı şeyler söyler.

Psişik
Psişik

Psişik Eğitimi

Öncelikli olarak bu anlamda yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız geliştirmeniz gerekmektedir. Nitekim psişik yeteneklerinizi doğrudan geliştirmenin birçok yolu vardır. Bazı insanlar ileri yoga öğreticilerinden çok fazla psişik eğitim almaktadırlar . Günümüzde, internet ile çevrimiçi olarak gelişmiş yoga öğretmeni eğitimi için pek çok seçenek bulunmaktadır. Bulunduğunuz bölgeden uzak bir yerden eğitim almak için çevrimiçi büyük bir etkendir. Bu sayede kendinizi sürekli geliştirme olanaklarına sahip olabilirsiniz.

Bununla birlikte online veya yüz yüze ileri seviye eğitiminin yanı sıra gerçek bir psişik gelişim kursuna da kayıt olabilirsiniz. Özellikle büyükşehirlerde bununla ilgili birçok kurtlar açılmaktadır.  Bu kurslar size sezgi ve psişik fenomenlerle bağlantı kurma pratiği yapmak için birçok fırsat sunmaktadır. Öte yandan, özel bir öğretmenden de yardım alabilirsiniz. Psişik malzeme ve berrak enerji ile nasıl çalışılacağını anlayan biriyle çalışmak son derece faydalı olabilir.

Enerjinizi temizlemeyi ve psişik yeteneklere erişmeyi öğrenirken, genel bir enerjisel değişim hissedebilirsiniz. Böylelikle zamanla ve uygun destekle, psişik güçlere erişebilecek, uygun sınırları koruyabilecek ve enerjinizi rutin olarak sorunsuz bir şekilde psişik olarak temizleyebilirsiniz.

Psişik dönüşüm
Psişik dönüşüm

Psişik Dönüşüm İle Enerjinizi Temizleme

Enerjinizi nasıl temizleyeceğinizi ve psişik yeteneklerden nasıl yararlanacağınızı öğrenmek, evrene güvenmemize yardımcı olmaktadır. Psişik yeteneklerimizden faydalandığımızda, daha topraklanmış, bedenlenmiş ve ortaya çıkan şeyle birlikte mevcut konuma geliriz. Merhameti daha özgürce geliştirebiliriz çünkü esenliğe erişimimiz vardır. Hatta hayat bizim içimizden bir amaçtır ve böylelikle anlam kazanmaktadır.

Psişik yeteneklerle ne kadar çok çalışırsanız, bir kanal olarak fiziksel bedeninizle o kadar rahat olursunuz. Yükseltilmiş duyularımız bize her durumda soğukkanlılığı koruma ve şifa ve kişisel gelişim için gereken kaynağı kanalize etme olanağı vermektedir. Psişik dönüşüm gerçektir ve duyarlı varlıklar olarak doğuştan hakkımızdır. Pratiğinizi derinleştirmeyi veya bir öğretmenle birebir çalışmayı merak ediyorsanız, meditasyon, enerji dengesi ve şifa konusundaki kaynaklara bakılabilir. Böylelikle hayatınızı daha iyiye doğru değiştirecektir.

Psişik gücünüz olduğunu düşünüyorsanız ya da bu konu hakkında daha detaylı  bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğa Üstü Olaylar Hakkında Destek Al

Konum

Yaşar Cengizoğlu

Yaşar Cengizoğlu da manevi tedavi yapan havasçılardan biridir. Kendisi 1958’de Kars Sarıkamış’ta doğmuştur. Daha sonraki günlerini Sivas’ta geçirmiştir. Asıl mesleği mali müşavirliktir. 22 senedir insanları havas ilmi ile manevî olarak tedavi etmektedir. Çorumlu ünlü havascı Mustafa Hoca’nın talebesidir ve ilmî i hocasından öğrenmiştir. 6 ay boyunca hücre de riyazet orucu tutup, sabah namazına kadar yaptığı ibadetlerle Allah’ın bir lütfu olarak bu ilmi kazandığını düşünmektedir. Çünkü bu ilim Allah’tan çok istenilerek elde edinilen bir ilimdir. Gayb âlemi dediğimiz bilinmeyen varlıkların âlemini çok iyi tanıyan Yaşar Cengizoğlu: “Hoca Mürşit ve himmet bu ilmin öğrenilmesinde çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Manevi Yönde Rahatsızlık sorunlarınız için benimle WhatsApp üzerinden 10:00 / 21:00 Saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.