Fal Nedir? Dinde Falın Yeri Nedir?

Fal, kişinin geleceği hakkında bilgiler veren ve kalp gözü açık kişiler tarafından bakılan tahmin niteliğinde işlemlerdir. Genel itibari ile bu tür yöntemlerde tahminler doğrudan kişinin aşk, ekonomi, aile ve diğer sosyal hayatlarıyla alakalıdır. Bununla birlikte falı bakılan kişi, gündelik yaşamda bu belirtilere göre yaşamına devam etmelidir.

Günümüzde aktif olarak çalışan birçok falcı bulunur. Bu tür kişilerde fal bakma yöntemleri genel olarak kişisel ve fiziki özellikler, kişinin o anki ruh hâli gibi etkiler en çok bakılan yönleridir. Buna göre yapılan fal bakma işlemlerinde süreç,başarılı olabilir fakan çoğunlukla olumsuz durumlar ortaya çıkarır. Falcı kişi el ya da alın falına o anki süreçte kişinin tepkilerine göre devam eder. Diğer fal türlerinde ise kullanılan aletin durumuna ve o anki hislere göre tahminler yapılır.

Falcı
Falcı

Falcı Nedir?

Falcı, kişinin geleceği hakkında kehanetlerde bulunan ve bu konuda iyilik ya da kötülük tahmininde bulunan kişilere verilen isimdir. Genel kapsamı ile el, alın gibi fiziki fonksiyonlar üzerinden fal bakılabilir. Bunun yanında fal bakılan bir diğer argüman ise kahve fincanıdır. Kişinin geleceği, kişiliği, ekonomik hayatı ve aşk hayatı da dâhil birçok konuda kehanetler sunulan bu tür yöntemler parayla ya da keyfi olarak yapılabilir. Ancak bu yapılan yöntemlerin doğruluğu kanıtlanamaz. Çoğu zaman sahte bilgiler sunulur.

Falcı olmak için kalp gözünün açık olması, düşünce okuma gibi önemli özellikler ortaya çıkmaktadır. Genel olarak bu durumlar doğru değildir. Falcı olmak için temel özellikler içerisinde bir diğer detay diksiyon ve hitabettir. Fal bakılan kişinin bu durumu anlayabilmesi ve anlatılan hakkında doğru bilgi alması gerekir. Bu sayede falı bakılan kişi söylenilen durumlar sahte olsa da inanır ve hayatını buna göre şekillendirir.

Fal Nasıl Bakılır?

Fal bakmak ve yorumlamak son derece önemli bir süreçtir. Sonuçların doğru çıkması için kişinin tecrübeli ve ileri görüşlü olması gerekir. Peki, fal nasıl bakılır? Fal kişinin avuç içinden, alnından, ve gözlerinden bakılabilir. Burada kişinin düşünceleri ve yorumlama yeteneği devreye girer. Fal bakmak farklı alemler içerisinde kişinin sürdürdüğü hayatı tespit etmeyi amaçlar. Bu amaçla doğru sonuçlar almak için ortamın tamamıyla bu duruma uygun olması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir diğer fal bakma yöntemi ise kartlardır. Kişinin karar vereceği bir kart üzerinden gelecek hakkında kehanetler ortaya atılabilir. Bu bazen aşk hayatı, bazense kişinin ekonomik durumudur. Tüm bu süreçte fal bakan kişinin bunları belirli bir düzen ve sadelikte ilerlemesi gerekir. Seçilen kart üzerinden falı bakılan kişinin ruh hâli ve durumu saptanabilir. Kahve falı yöntemiyle de kehanette bulunmak mümkün olacaktır. Bu yöntemle kişinin durumu ve geleceği hakkında tahminlerde bulunulabilir.

Cinsiyet Fal Bakmada Önemli midir?

Fal bakmada cinsiyet faktörü oldukça önemlidir. Kişinin aşk ve ekonomik hayatı cinsiyetine göre değişkenlik gösterir. Bu kapsamda dalına bakılan kişinin gelecek planları ve karşısına çıkacak kişilerin tahmin edilmesi de bu sayede mümkündür. Özellikle kadınlarda hayalci kişilik ve aşk hayatına olan ilginin fazla olması nedeniyle falda bu konular üzerinde durulur. Erkeklerde ise ekonomik ve aile hayatı ön plana çıkmaktadır.  Bu yüzden kalıplaşmış bazı cümleler ortaya çıkmıştır.

Falda çıkan her şeyin gerçek olması mümkün değildir. Bu nedenle doğru ve yanlış birçok farklı tahmin ve kehanet ortaya çıkar. Bazı kişilerin kalp gözlerinin açık olması, olaylara bakış açıları daha doğru tahminler yapmalarına olanak sunar. Bu süreçte doğru fal nasıl bakılır sorusu akıllara gelmektedir. Doğru fal kişilik özellikleri başta olmak üzere, fiziki ve ruhsal olarak da durumları göz önüne alarak sağlanabilir. Bu süreç içerisinde doğru yorumlara ulaşmak için alanında uzmanlaşmış kişilerle iletişime geçmek gerecektir.

Fal Bakmak
Fal Bakmak

Fal Baktırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde sosyal medyada, dijital platformlarda, cep telefonu uygulamalarında fal bakan yerler mevcuttur. Bu kapsamda avuç içinden, içilen kahve fincanından fala bakılmaktadır. Bunlar için uygulamaya ya da kişilere fotoğraf gönderilmesi talep edilir. Genel itibari ile bu kapsamda ortaya atılan tahmin, fal ve kehanetler kulaktan dolma ve otomasyon şekillerde hazırlanır. Bunun yanında bazı uygulama ve kişiler, her bir birey için özel fal bakmakta ve buna göre sonuçlar ortaya çıkarmaktadırlar. Fal bakan uygulamalar bu kapsamda dolandırıcı olma ihtimalleri mevcuttur.

Fal baktırırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay doğruluk payıdır. Bir defada yapılan tahminlerin zaman içerisinde gerçekleşiyor oluşu falın sizin hayatınızda yeri olduğunu işaret etmez.Böyle durumlar, kişinin hayatının çok karmaşık olduğuyla ilişkilendirilir.

Falcı Nasıl Olunur?

Falcı, kıvrak ve hızlı düşünen kişilerden olur. Falcı olmak için kişinin düşüncelerini karşıdakine doğrudan aktarması gerekir. Bunun yanında astral seyahatler ve paralel evrenle olan iletişiminde bu konuda önemli olduğu söylenir. Peki, Bunun yanında kendinizi tanıtmak için doğru kişilere ulaşmalısınız.

Fal Baktırmanın Kötü Yanları Nelerdir?

Fal baktırmanın kötü yanları kişinin ruhsal hâline göre değişkenlik gösterir. Bazı insanlar sadece keyfi amaçlı bu tür işlemlere başvururken bazıları hayatını tamamıyla buna göre şekillendirir. Bu kapsamda insana en çok zarar veren yönü ise doğrudan falda çıkanlara inanmaktır. Kişi falda çıkanların hayatında tamamen gerçekleşeceğine inanıyorsa, kendi özgür iradesini kullanamaz. Bu nedenle fala doğrudan bağlanmak önemli bir kötü etkidir.

Fal, dini açıdan doğru olmayan bir durumdur. Bu nedenle Müslüman bir kişinin, falda herhangi bir duruma inanmaması gerekir. Eğer inanıyor ve hayatını buna göre sürdürüyorsa günah kazanmış olur. Bunun yanında  kaçak ve uygun olmayan biçimlerde yapılan bu tür işlemler, ekonomik açıdan da olumsuz bir durum ortaya çıkarır. Bu tür unsurlara dikkat etmek son derece önemli olacaktır.

Falda Yaşın Önemi Var mıdır?

Falına bakılan kişinin yaşı, ileri donemler için son derece önemlidir. Bu sebeple falda yaşın önemi oldukça fazladır. Kişi küçük yaşlarda ise okul ve sınav hayatı hakkında, ileri yaşlarda ise aşk ve iş hayatı hakkında fal bakılır. Kehanet ve fal süreci de buna göre şekillenir.

Fal Baktırmak Günah Mıdır?
Fal Baktırmak Günah Mıdır?

Falın İnsan Yaşamına Etkisi Nedir?

Falın doğrudan insan yaşamına etkisi yoktur. Çünkü fal tahminden öteye gidemez. Bazı kaynaklara göre fal bakan kişi paralel evrende, falı bakılan kişinin yaşantısını görür. Bu süreç içerisinde bu bilgileri ona aktarır. Bunun yanında konu hakkında net ve doğru sonuçlar ortaya çıkmamıştır. Günümüzde aktif olarak fal bakımı yapılmaktadır. Kahve, kart, el ve alın, kalp gibi birçok yöntemle bu süreç ilerler. Bunun yanında kahve falı bakımı gündelik hayatta da sıklıkla yerini almış durumda. Fal ve diğer kehanet işlemlerinin herhangi bir bilimsel dayanağı olmadığı fakat bazı kişilerin kendi içlerinde farklı canlılarla iletişime geçtiği de bilinmektedir.

Fal Baktırmak Günah Mıdır?

Fal baktırmak dinimizde kesin bir dilde yasaklanmıştır. Fal bakan da baktıran da lanetlenmiştir. Bununla ilgili olarak Kur’an-ı Kerim’de geçen ayetler şunlardır;

De ki: ‘Göklerde ve yerde olan gaybı, Allah’tan başka bilen yoktur.” (Neml, 27/65)

De ki: Size ‘Allah’ın hazineleri elimdedir demiyorum, gaybı da bilmiyorum…” (En’âm, 6/50),

Falcıların sizin üzerinizde olumsuz bir etkisi olduysa bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız.

 

Doğa Üstü Olaylar Hakkında Destek Al

Konum

Yaşar Cengizoğlu

Yaşar Cengizoğlu da manevi tedavi yapan havasçılardan biridir. Kendisi 1958’de Kars Sarıkamış’ta doğmuştur. Daha sonraki günlerini Sivas’ta geçirmiştir. Asıl mesleği mali müşavirliktir. 22 senedir insanları havas ilmi ile manevî olarak tedavi etmektedir. Çorumlu ünlü havascı Mustafa Hoca’nın talebesidir ve ilmî i hocasından öğrenmiştir. 6 ay boyunca hücre de riyazet orucu tutup, sabah namazına kadar yaptığı ibadetlerle Allah’ın bir lütfu olarak bu ilmi kazandığını düşünmektedir. Çünkü bu ilim Allah’tan çok istenilerek elde edinilen bir ilimdir. Gayb âlemi dediğimiz bilinmeyen varlıkların âlemini çok iyi tanıyan Yaşar Cengizoğlu: “Hoca Mürşit ve himmet bu ilmin öğrenilmesinde çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Manevi Yönde Rahatsızlık sorunlarınız için benimle WhatsApp üzerinden 10:00 / 21:00 Saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.