DOĞAÜSTÜ OLAYLAR

Hiç karanlıkta tanımadığınız bir figür gördünüz mü? Veya ensenizdeki tüyleri diken diken eden bir ses duydunuz mu? Herkes hayaletlere inanmaz. Ama buna inananlar için, gece karanlığında böyle bir şeyle karşılaşmak şakaya gelmez.

Hayaletler, perili evler, ruhlar dünyası veya ölülerle iletişim, varlıklarının başlangıcından beri insanları büyülemiştir. Doğaüstü olaylar çoğu insan için, ister inanan ister şüpheci olsun, paranormal deneyimleri büyüleyici bulur ve bu tür hikayeleri dinlemeye devam eder. Ancak tartışma, tanıkların yaşadığını iddia ettiği sözde paranormal olayların gerçek olup olmadığı üzerinedir.

Hayaletlere inanabilir veya inanmayabilirsiniz ve herkesin perili mülkler hakkında kişisel görüşleri vardır. Bununla birlikte, evinizde herhangi bir mantıklı açıklamaya meydan okuyan garip şeyler olmaya başladığında, bu evinizi bir veya daha fazla ruhla paylaştığınız anlamına gelebilir. Hollywood, paranormal aktiviteyi bir evi yaşanmaz hale getiren korkunç bir olay olarak tasvir etse de, durum genellikle böyle değildir ve ev sahiplerinin durumu daha yakından incelemelerinin fayda sağlayabileceğine inanılmakta. Bugün, doğaüstü olayları ve paranormal aktiviteyi tam olarak neyin tanımladığına, olası bir musallat olmanın birkaç yaygın işaretine ve bu konuda neler yapabileceğinize daha yakından bakacağız.

DOĞAÜSTÜ OLAYLAR
DOĞAÜSTÜ OLAYLAR

Doğaüstü Olaylar Nedir?

Bu terimi muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur, ancak bu yazının amaçları doğrultusunda tekrar tanımlamaya değer. Paranormal aktiviteler yani doğaüstü olaylar, insan deneyiminin parametrelerinin dışında kalan her türlü açıklanamayan fenomenlerdir. Olgular, küçük, zararsız olaylardan doğası gereği daha ciddi olanlara kadar değişebilir.

Paranormal olaylar, popüler kültürde, halkta ve bu bağlamlardaki varlığı normal bilimsel anlayışın kapsamı dışında olarak tanımlanan diğer bilimsel olmayan bilgi kütlelerinde tanımlanan sözde fenomenlerdir.

İlgili Makaleler

 

Doğaüstü Olayların Ortak Belirtileri

Evinizde hayaletimsi bir görüntü görmenin yanı sıra, paranormal aktivite olarak tanımlanabilecek şeylerin aralığı inanılmaz derecede geniştir. Doğaüstü olayların hepsini burada listelemek imkansız olurdu, bu yüzden ev sahipleri tarafından bildirilen daha yaygın fenomenlerden bazılarına odaklanacağız.

  • Sık sık bir odada yalnız olmadığınızı hissetmek
  • Evinizin belirli alanlarında evcil hayvanlarda olağandışı davranışlar
  • Açıklaması olmayan tuhaf sesler
  • Evinizde yalnızken sesler veya fısıltılar duymak
  • Görünür bir neden olmadan sıcaklıktaki değişiklikler
  • Evinizin bazı bölgelerinde ani sıcaklık değişimleri
  • Açıklanamayan fiziksel reaksiyonlar, örneğin; kolunuza kısa bir dokunuş veya cildinizde çizikler
  • Açıklanamayan olaylar, örneğin; ışıkların açılıp kapanması, dolapların açılıp kapanması

Bu tamamen kesin bir liste değildir ve kesinlikle daha fazla araştırmayı gerektiren başka olaylar da vardır. Evinizde açıklanamayan fenomenler yaşadıysanız, evinizin perili olup olmadığını belirleyip belirleyemeyeceğinizi görmek için paranormal bir soruşturma yürütme konusunda bir uzmandan yardım almayı tercih edebilirsiniz.

 

Ne Yapmalısın?

Doğaüstü olayların uyarı işaretlerinin çoğu zararsızdır ve bunları yaşayan bazı ev sahipleri, evlerini ruhlarla nasıl paylaşacaklarını öğrenmeye karar verirler. Bununla birlikte, evinizde ruhlarla yaşamaya hazır olup olmadığınızdan emin değilseniz, evinizin gerçekten perili olup olmadığını doğrulamak faydalı olabilir. Profesyonel olarak eğitilmiş ve deneyimli paranormal araştırmacılar, bir evdeki doğaüstü olay düzeyini belirlemeye yardımcı olmak için ellerinde çok sayıda araç ve bilgiye sahiptir. Bir araştırma planlamak size evinizde kalmanız için ihtiyaç duyduğunuz huzuru verebilir veya başka bir yere taşınmanız için ihtiyaç duyduğunuz motivasyonu sağlayabilir.

 

Bazı Doğaüstü Olaylar

Şimdi sırada doğaüstü olayları deneyimlediğini paylaşan bazı insanlardan örnekleri inceleyeceğiz. Arkanıza yaslanın, ışıkları kapatın, yatağın altını kontrol edin ve bilinmeyene bu ürkütücü yolculuğun tadını çıkarın.

İlk örneğimiz ABD’nin Ohio eyaletinden geliyor:

 

3 yaşındaki oğlum fotoğrafımı çekmeye çalışıyordu. Kameranın ters olduğunu fark etmemişti. Saniyeler içinde bir çok fotoğraf çekti. İşi bittiğinde kamerayı geri aldım ve telefon hafızamdan yer açmak için fotoğrafları silmeye başladım. İlk iki resim oldukça bulanıktı. Ama üçüncü resme geldiğimde, onun arkasında tuhaf ve ürkütücü bir yüz vardı. Bu kişiyi hayatımda hiç görmedim ve evde sadece ikimiz vardık.

İkinci örneğimiz yine ABD’den Cincinnati bölgesinden:

İkinci örneğimiz yine ABD’den Cincinnati bölgesinden:
İkinci örneğimiz yine ABD’den Cincinnati bölgesinden:
  1. ve Elm caddelerinin köşesinde Choices Cafe adında kâr amacı gütmeyen bir kafe işletiyordum. İşlettiğim kafenin içinde bir sürü eski kalıntı ve şişe bulunan devasa bir bodrum katı vardı. İlk gördüğüm an itibariyle bu bodrumun perili olduğuna emindim. Bir gece dükkanın dışında bir ateşin etrafındaydık ve genç bir adamın fotoğrafını çektim. Fotoğrafta gördüğümüz şey hepimizi şok etmişti. Karanlıklar içinde kocaman iki siyah vücut. İlginç kısımlarından biri ise ikisininde bacaklarının olmayışıydı, süzülüyor gibilerdi.

Bir sonraki örnekte bu işle ilgilenen birinden:

Paranormal Nights adlı bir paranormal araştırma ekibinin kurucu ortağıyım. 2012 sonundaki araştırmalarımızdan birinde, paranormal iddialarını araştırmak için bir müşterinin evini ziyaret ettik. Müşteri, gölge insanlara, evdeki nesnelerin hareket ettiğine ve kapıların çarpılıp kilitlendiğine tanık olduklarını söyledi. Kapıları kilitlenip içeride uzun süreler boyunca hapsolurken aynı anda elektriklerinin ve dışarıdan yardım isteyebilecekleri her şeyin tamamen kapatıldığını da belirttiler. Görüşmelerimizi tamamlayıp incelemeye başladıktan sonra ev hareket eden nesnelerle canlandı. Zeminde ve tavanda sürünen gölgeler görmeye başladık. Başımıza gelen şeyler ve bunun kötü niyetli ve muhtemelen şeytani bir musallat olduğuna inanmak için kanıtlarımız vardı. Çektiğimiz bir resimde müşterimizin önüne tezahür eden korkunç bir kadın figürü vardı. Siyah saçlı ve gözleri ve çevresi de tamamen siyah olan bu kadının yüzünde korkunç bir ifade vardı. Direkt olarak bize doğru baktığı belliydi ve art arda çekilen sayısız fotoğraftan sadece birinde görünüp, kayboluyordu.

 

Meraklı Hayalet Avcıları İçin Türkiye’de Ürkütücü Perili Yerler!

Yurtdışından duyduğumuz örneklerden sonra son olarak Türkiye içerisinde doğaüstü olayların gözlendiği söylenen bazı yerlerden bahsedelim.

Kayaköy’ün Hayalet Köyü: Bu Hayalet köy, Fethiye ve Ölüdeniz’deki turist tatil beldelerine kısa bir mesafede yer almaktadır. Bu köyün karanlık tarihi, perili olduğuna inanılmasının nedenidir. 1922 yılında köyde yaşamını sürdüren Rumların nüfus mübadelesi nedeni ile Yunanistan’a göç etmesi ile birlikte Yunanistan’dan gelen Türkler de bu bölgeye yerleşmiştir. Zaman içinde yok olan köy nüfusu buraya hayalet köy denilmesine neden olmuştur. Giden birçok turist, şüpheli hayalet figürler ve garip gölge oluşumları gördüğünü iddia ediyor.

Birçoğumuzun bildiği Kapadokya’da bahsedilmeye değer donelere sahip:

Kapadokya’da, insan topluluklarının güvenlik ve rahatlıkları için yer altında yaşadığı 36 yeraltı şehri vardı. Bir zamanlar orada yaşayan ve geçimlerini sağlamak için çeşitli şeyler yapan yaklaşık 20.000 kişi vardı. Şimdi buranın karanlık koridorları senin ayak seslerinde yankılanıyor. Burayı keşfeden ve kazı yapan arkeologların, biraz heyecan verici olan uzun yeraltı geçitlerinde kaybolduğuna inanılıyor. Derinkuyu’yu ziyaret eden turistlerin bir kısmı garip şekiller ve hayalet figürlerin meydana geldiğini bildirdiler ve bir kısmı da fotoğraf ve videolarla belgelendi.

Son olarak Yerebatan Sarnıcından bahsedeceğiz:

Yerebatan Sarnıcı
Yerebatan Sarnıcı

İstanbul’un göbeğinde bulunan bu uzun ve yer altı su sarnıcı, yüzlerce yıl çevre sakinlerine su sağlamak için kullanılmış. Altıncı yüzyılda inşa edilmiş ve devasa göründüğü için Türkiye’de popüler bir turistik yer. İçeri girdiğinizde ve 100.000 tona kadar su içerdiğine inanıldığında alan sonsuz gibi görünüyor. Bu devasa yapı, yapım aşamasındayken binlerce kölenin canını aldı ve bu nedenle perili bir yer olduğuna inanılıyor.

Doğaüstü olaylar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız ya da doğaüstü olaylar yaşayıp anlam veremiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğa Üstü Olaylar Hakkında Destek Al

Konum

Yaşar Cengizoğlu

Yaşar Cengizoğlu da manevi tedavi yapan havasçılardan biridir. Kendisi 1958’de Kars Sarıkamış’ta doğmuştur. Daha sonraki günlerini Sivas’ta geçirmiştir. Asıl mesleği mali müşavirliktir. 22 senedir insanları havas ilmi ile manevî olarak tedavi etmektedir. Çorumlu ünlü havascı Mustafa Hoca’nın talebesidir ve ilmî i hocasından öğrenmiştir. 6 ay boyunca hücre de riyazet orucu tutup, sabah namazına kadar yaptığı ibadetlerle Allah’ın bir lütfu olarak bu ilmi kazandığını düşünmektedir. Çünkü bu ilim Allah’tan çok istenilerek elde edinilen bir ilimdir. Gayb âlemi dediğimiz bilinmeyen varlıkların âlemini çok iyi tanıyan Yaşar Cengizoğlu: “Hoca Mürşit ve himmet bu ilmin öğrenilmesinde çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Manevi Yönde Rahatsızlık sorunlarınız için benimle WhatsApp üzerinden 10:00 / 21:00 Saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.