Astral Seyahat Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Bilgi

Astral Seyahat Hakkında Bilmeniz gereken 9 bilgiyi sizin için sıraladık.

Astral Seyahat

Astral seyahat terimi kısaca, uyku halinde bilinç dışı durumlarında, bilinçli olarak yapılan beden dışı yolculuk yapabilme olarak tanımlanmaktadır. Kişiler, mekan ve olaydan bağımsız olarak istediği yer, şehir hatta iddialara göre farklı gezegene bilinçli bir şekilde yolculuk yapabilmeyi sağlıyor. Duvar, kapı, tavan gibi herhangi bir maddi unsurun yolculuğu engelleyememesi, kolay bir şekilde istenilen yere gidebilmeyi sağlamaya yarıyor.

Astral seyahat terimi spiritüalizm ve okültizm kavramları ile oldukça yakından ilişkilidir. Bu terimler açıklamalarına kısa bir şekilde değinilecek olunursa astral seyahat daha anlaşılır bir terim olacaktır. Spiritüalizm, manevi bir unsura sahip olan ruh temelinde oluşturulan, tinselcilik ya da ruhçuluk olarak da bilinen akım olarak tanımlanabilir. Okültizm ise bilim ve din haricinde kalan doğaüstü inançların bütünü denilebilir. Maddi gerçekler ile ilgili ilişiği uzak olan astral seyahat bugüne kadar gerçekliğine dair hiçbir şekilde kanıt yer almıyor.

Astral Seyahat
Astral Seyahat

Astral Seyahat Nedir?

 

Astral seyahat ruhun canlı halde iken bedenden ayrılarak başka bir yere gitmesi denilebilir. Astral seyahat terimi, insanların yanlış rüya tanımından kaynaklanabilen ve mistik ögelere duyduğu zaaftan doğmuş bir kavramdır. Aslında Lucid Dreaming (Yarı-Uyanık Rüya hali) deneyiminin yanlış yorumlanmış hali denilebilir. Uyku ve uyanıklık arası, tam uyanmadan önceki hal ve aynı zamanda, uykuya dalmadan hemen önceki yarı uyku hali olarak, ayırt edici özelliği, beyinde yer alan neo-korteks tabakalarının etkin olmama durumu, yani duyu organlarından herhangi birinin bilgi gelmemesi ve beynin alfa dalgası yayınlaması durumudur. Halk arasında tavşan uykusu olarak da tanımlanmaktadır.

 

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

 

Astral seyahat gerçekleştirebilmenin ilk ve en önemli şartı olarak vücudunuzu serbest bırakmak ve rahat olmak yer alır. Bunun yanı sıra dikkatinizi sadece astral seyahat düşüncesine vermeli ve bunu gerçekleştirebilmeye tamamiyle odaklanmalısınız. Eğer mevcut olduğunuz ortam gürültülü ve rahatsız ise ve tamamen odaklanamıyorsanız, astral seyahat gerçekleşmesi çok zor hale geliyor. Aynı zamanda da hissettiğiniz korku, endişe durumu ve panik de odaklanmanızı olumsuz yönde etkileyerek astral seyahate çıkma ihtimalinizi oldukça azaltır. Sessiz ve rahat olan bir ortam oluşturduktan sonra gözünüzü kapatmalı ve karanlığa tamamiyle konsantre olmalısınız.

 

Astral Seyahat Zararları Var mı?

 

Spiritual bir konu olarak değerlendirilen ve hakkında çeşitli binlerce iddia bulunan astral seyahatin zararı ile ilgili kanıtlanmış kesin bir şey yoktur ancak kalp ve sinir hastalığı, hiper tansiyon durumu gibi problemlere sahip olanların astral seyahati denemelerini önerilmiyor. Astral seyahat hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan tekniğini öğrenmeden bu sistemi uygulamak boşa kürek çekmenize sebep olacaktır. Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olan bireylerden işin tekniğini öğrenerek astral seyahat deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sadece daha önce yapmış olan kişilerden bilgi almanız bile yeterli olacaktır.

 

Astral Seyahat Mümkün mü?

 

Doğru çalışma sistemi ile ruhunuzu uyku sırasında bedenden ayırarak o anda, farklı yerlerde yaşanan olayı anlık olarak görebilirsiniz, astral bedeninizi geleceğe gönderip gelecekten bilgi alabilirsiniz. Bu duruma astral seyahat denilmektedir. Yarı-Uyanık uyku ve rüya sırasında birey, aslında beynini tam olarak uyumadığı için bilinçli durumdadır; fakat bunun tam olarak farkında olmamaktadır. Dolayısıyla uyandığı zaman ve gördüğü rüyayı hatırlıyor ise rüyayı kontrol ettiğini sanacaktır. Aslında gerçekten de kontrol etmiştir, çünkü bilinci yarı-açık olduğu için ne düşüneceğine tam olarak karar verebilir, bu durumda görsel bilgi olarak, yani rüya olarak beyine yansıyacaktır. Ancak aynı zamanda da kontrol edemeyecektir. Çünkü rüyalarda çoğu zaman karşınıza çıkacak olan yüzler ve görüntüler bilinçaltından rastgele seçilmektedir.

Astral Seyahat
Astral Seyahat

 

Astral Seyahat İle Uçmak Mümkün mü?

 

Astral seyahat ile beden dedikleri ancak fiziki olmayan bir beden vücudu terk ederek evrende bilinçli bir şekilde serbest olarak dolaşabilir. Astral seyahat ile bedenin uçması mümkün denilebilir. Bunun nedeni astral seyahati yaparken bedenin ve ruhun ayrılmasından kaynaklanabilircektedir. Yani astral seyahat yaptığını söyleyen bireyler ruhun bedenin terk ettiğini ve istediği ailemde geze bildiğini açıklamıştır. Ancak bilimsel olarak kesin bir kanıt elde edilememiştir. Kesin bir kanıt elde edilebilmesi için birçok yol olsa da astral seyahat ile uçmak henüz kanıtlanamamıştır.

 

Astral Seyahat Rüyada mı Gerçekleşiyor?

 

Astral seyahat rüya ile uyanıklık arasında olan bir bölüm olarak tanımlanabilir. Astral seyahat yapabilmek için belirli tekniklere hâkim olmak gereklidir. Bu konu hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayan bir birey astral seyahat işlemlerini yerine getiremeyecektir. Astral seyahat yapabilmenin ilk koşulu rahatlamak ve bu sisteme odaklanmak olacaktır. Daha sonra kişi bu işlemleri yerine getirdikten sonra uyku ile uyanıklık arasındaki bölümde düşünceleri ile kendine o bölümü yönlendirecektir. özet olarak astral seyahat rüyada gerçekleşiyor denilebilir. Çünkü çoğu insan rüya halinde yaşadıkları şeye uyandığımda hatırladığında astral seyahat ile karıştıra biliyor. yaşadığı şehir astral seyahat olduğundan emin olması için bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekiyor.

 

Astral Seyahat Teknikleri Nelerdir?

 

Astral seyahat beden ile ruhun ayrı düştüğü bir uyku evresidir denilebilir. Ancak bu evrenin bir çok farklı ve önemli tekniği bulunmaktadır. Astral seyahat teknikleri arasında ilki ve en önemlisi hazırlık evresidir. İlk olarak vücudu rahatsız eden her türlü nesneden kurtulmak gerekmektedir. Rahatlık astral seyahati olmazsa olmazıdır. Sonrasında ise vücudu fiziksel olarak rahatsız edebilecek ışık gürültü gibi her şeyden uzaklaşılması gerekmektedir. Daha sonra vücudun uyku haline geçmesi için rahat bir şekilde uzanıyor olması ve rahatlaması gerekmektedir. Rahatlama durumuna geçirdikten sonra nefesinizi dudağınızı yarım açarak alıp vererek kendinizi astral seyahate hazırlayabilirsiniz.

 

Astral Seyahat Tehlikeli mi?

 

Astral seyahatte bilinen herhangi bir tehlike bulunmaz. Bu konuda yapılan bilimsel çalışmada hiçbir problem ya da tehlike gözlenmemiş. Ancak bu astral seyahate çıkmak için kişinin yeterli bilgi sahibi olabilmesi, bilimsel yayınlardan faydalanabilmesi ve hatta profesyonel kişilerden destek alması mutlaka önerilir. Astral seyahat hali, ruhun bedenden ayrılarak başka alemlere dalması, zaman ötesi bir yolculuk yapabilme anlamına geldiği için, eğer kişinin yeterli bilgisi yok ise ve kendisi yeterince telkin edemedi ise bazı sorunlar yaşayabilir. Böyle bir yolculuk herkesin psikolojisi kaldıramayacaktır. Bu nedenle bazı psikolojik sorunlar yaşanabilecektir. Astral seyahat deneyimini tehlikeli yapan yön de aslında bu denilebilir.

Astral Seyahat
Astral Seyahat

Astral Seyahati Herkes Yapabilir mi?

 

Astral seyahat yapabilmek için herhangi bir özelliğe sahip olmak şart değildir. Bu seyahati gerçekleştire bilmenin tek yolu odak problemini çözmek olacaktır. Oda problemi yaşamayan herkes astral seyahat deneyimini keşfedebilir. Astral seyahat yapabilmek için tabii ki bilgi ve donanım önemli bir olsun unsurdur. Astral seyahat tekniklerini öğrenerek bu konu hakkında daha deneyimli olarak bu işe adım atabilirsiniz. Astral seyahat ilk denemelerde gerçekleşmeyebilir ancak tekrar tekrar deneyerek sizde astral seyahat deneyimini yaşayabilirsiniz. Çok uzun sürse de denemekten vazgeçmeyerek astral seyahat yapabilirsiniz. özet olarak astral seyahat yapmak isteyen herkes bu işe küçük bir çaba göstererek bu işlemleri çok kısa bir süre içerisinde kolayca yerine getirebilir.

 

Eğer astral seyahat hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konum

Yaşar Cengizoğlu

Yaşar Cengizoğlu da manevi tedavi yapan havasçılardan biridir. Kendisi 1958’de Kars Sarıkamış’ta doğmuştur. Daha sonraki günlerini Sivas’ta geçirmiştir. Asıl mesleği mali müşavirliktir. 22 senedir insanları havas ilmi ile manevî olarak tedavi etmektedir. Çorumlu ünlü havascı Mustafa Hoca’nın talebesidir ve ilmî i hocasından öğrenmiştir. 6 ay boyunca hücre de riyazet orucu tutup, sabah namazına kadar yaptığı ibadetlerle Allah’ın bir lütfu olarak bu ilmi kazandığını düşünmektedir. Çünkü bu ilim Allah’tan çok istenilerek elde edinilen bir ilimdir. Gayb âlemi dediğimiz bilinmeyen varlıkların âlemini çok iyi tanıyan Yaşar Cengizoğlu: “Hoca Mürşit ve himmet bu ilmin öğrenilmesinde çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Manevi Yönde Rahatsızlık sorunlarınız için benimle WhatsApp üzerinden 10:00 / 21:00 Saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz.